Német nyelvű fizikaverseny 2024
Német nyelvű fizikaverseny 2023 – a DNG az 5. helyen az iskolák közötti versenyben
Képgaléria
A képre kattintva további fotók tekinthetők meg...
Német nyelvű fizikaverseny 2022 – a DNG a 4. helyen az iskolák közötti versenyben
2022. március 18-án ismét megrendezték a magyarországi középiskolák német nyelvű fizika csapatversenyét.
Az iskolák három évfolyamról – 9., 10., 11. – nevezhettek háromfős csapatokat. Az országos döntőbe évfolyamonként 7 csapatnyi tanuló került be, akik egy szép „fizikás“ napot töltöttek el az Eötvös Loránd Tudományegyetemen.
A tájékoztatót követően került sor az írásbelire, melyet minden tanuló egyénileg oldott meg. Ezt követték a mérőkísérletek, melyeket a tanulók háromfős csapatokban végeztek el. Az elmaradhatatlan pizzázás után a versenyzők a kvantumszámítógépekről hallgathattak meg egy előadást.
A DNG versenyzőiből álló háromfős csapatok minden évfolyamon a 4. helyen végeztek, így a DNG az iskolák közötti versenyben 4. lett.
Ezúton is gratulálunk iskolánk csapatának - Bokros Bettina, Koleszár Fanni, Madár Attila, Falticska-Koráb Gréta, Pál Csaba, Szabó Lilla, Haraszti Nimród, Hornyák Máté, Medgyaszai Ágoston -, és köszönjük a felkészítést Molnár András tanár úrnak.
Képgaléria
A képre kattintva további fotók tekinthetők meg...
A DNG-s diák a Kárpát-medence legjobbja!
Stiga Viktória, iskolánk 12.BD osztályos tanulója, megnyerte február végén a TUDOK Műszaki- és reáltudományi Tematikus Konferencia fizika, matematika, csillagászat szekcióját. Győzelmével kivívta a részvétel jogát a Tudományos Diákkörök XIX. Kárpát-medencei Konferenciájára. „Tényleg állandó sebességgel folyik-e a homokóra?” című kutatása, melyet az ELTE TTK-n és a WIGNER Fizikai Kutatóközpontban végzett, elnyerte a verseny abszolút első díját. Munkájának célja, a klasszikus homokóra modell, és az ezt befolyásoló tényezők elméleti és kísérleti vizsgálata, melyben újdonságként a hidrogélek vizsgálata is hangsúlyt kapott.
Vikinek és felkészítő tanárának, dr. Hömöstrei Mihály tanár úrnak nagy szeretettel gratulálunk az újabb sikerhez!
DNG-s diák a malájziai Ifjú Kutatók Nemzetközi Konferenciáján
Iskolánk 12. BD osztályos tanulója, Stiga Viktória idén is bemutathatja - fizika szakterületen végzett - kutatási eredményeit az Ifjú Kutatók Nemzetközi Konferenciáján (International Conference of Young Scientists’ = ICYS). A „Tényleg állandó sebességgel folyik-e a homokóra?” című komplex alakú granulált anyagok áramlását vizsgáló kutatásával bejutott az 5 fős magyar csapatba, hogy hazánkat képviselje a Malajziában, Kuala Lumpurban 2019. április 19-25. tartott nemzetközi döntőben.
A magyar delegáció további fizika indulói Penc Patrik (ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium, Budapest) és Gyulai Márton (Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc). Környezettudományi szekcióban Szabó Boglárka (Kisvárdai Bessenyei Gyögy Gimnázium és Kollégium, Kisvárda) és Szászi József (Kisvárdai Bessenyei Gyögy Gimnázium és Kollégium, Kisvárda).
Nagyon nagy gratuláció Vikinek, és természetesen a magyar csapat többi tagjának és felkészítő tanáraiknak is!
Német nyelvű fizikaverseny 2019 – ismét a DNG csapatáé a kupa
Képgaléria
A képre kattintva további fotók tekinthetők meg...
Újabb DNG-s siker fizikából (2018)!
AZ OKSE2F (Oguzhan Ozkaya Education Karademir Science Energy Engineering Fair) törökországi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Versenyen magyar középiskolás diákok vettek részt Nyíregyházáról, Kisvárdáról és iskolánk képviseletében Budapestről. A mintegy 20 ország 90 versenyzője 6 kategóriában (fizika, kémia, biológia, energetika és mérnöktudományok, számítástechnika és matematika, robotika) mutathatta meg munkája eredményét.
A magyar csapat egyedüli fizika indulójaként Stiga Viktória kategóriájában abszolút harmadik helyezést ért el. A magyar csapat további tagjai Bence Tóth első, Aliz Karászi második, Zsigó Miklós pedig negyedik helyezést értek el!
Szeretettel gratulálunk Vikinek és az egész magyar csapatnak!
Újabb DNG-s siker az Ifjú Kutatók Nemzetközi Konferenciáján (Belgrád 2018)
Tíz éremmel tértek haza Belgrádból a magyar diákok a 2018. április 19-25. között megrendezett 25. jubileumi International Conference of Young Scientists, ICYS (Ifjú Kutatók Nemzetközi Konferenciája) tanulmányi versenyről.
A matematikából, fizikából, informatikából, környezet- és élettudományokból meghirdetett, angol nyelven folyó versenyen, a 7 szekcióban 29 országból jött középiskolás diákok előadásában 192 prezentáció hangzott el. A diákok teljesítményét nemzetközi zsűri minősítette, s éremmel és oklevéllel jutalmazták őket.
Nagy büszkeség számunkra, hogy Stiga Viktória, iskolánk 11.BD osztályos tanulója nemcsak részt vett, hanem kitűnő eredménnyel szerepelt a versenyen.
Az ICYS2018 rendezvényén résztvevő magyar csapat eredménye:
Fizika szekció:
Stiga Viktória III. díj, bronzérem, I. díj a poszter-szekcióban (Budapest, Német Nemzetiségi Gimnázium és Kollégium, 11.o.)
Nagy Dániel III. díj, bronzérem (Budapest, Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium, 12. o.)
Környezettudomány szekció:
Csigi Gergely II. díj, ezüstérem (Gödöllő, Premontrei Szent Norbert Gimnázium, 12. o.)
Kallászi Aliz II. díj, ezüstérem(Kisvárda, Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, 11. o.)
Rappay Bense III. díj, bronzérem (Szekszárd, I. Béla Gimnázium Kollégium és Általános Iskola, 12. o.)
Szeretettel gratulálunk a magyar csapatnak, és különösen Vikinek (a képen jobbról a második), valamint felkészítő tanárának, Hömöstrei Mihály tanár úrnak!
DNG-s diák az ausztriai fizikaversenyen ezüstérmet szerzett magyar csapatban
Idén harmadik alkalommal képviseltette magát Magyarország az Ifjú Fizikusok Osztrák Versenyén (Austrian Young Physicists’ Tournament, AYPT) az ausztriai Leoben-ben. A tornán 8 ország 16 csapata versenyzett. A magyar csapat a háromfordulós versenyt követően a legmagasabb pontszámmal jutott a döntőbe. A döntőben nagyon jó versenyzéssel a 2. helyet szerezte meg.
A háromfős magyar csapat tagja volt Kovács Levente is, iskolánk 10.BD osztályos tanulója. (Két csapattársa: Szakály Marcell – a Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium diákja, illetve Kadlecsik Ádám – a Tatai Eötvös József Gimnázium és Kollégium diákja.)
A felkészülés során a versenyzők önálló kutatómunkát folytattak 3 nyíltvégű probléma kapcsán, melyet az ifjú fizikuson nemzetközi versenyének feladatai közül kellett kiválasztani. A magyar csapat a “Hérón szökőkútja”, a “mozgó gyűrűk” és a “sugárzó lámpás” című problémákat adta elő.
Leventének (a képen jobbra), a magyar csapatnak, valamint felkészítő tanáraiknak szeretettel gratulálunk!
2. helyezést értek el a DNG-s workshopok a 61. Fizikatanári Ankéton