Eseménynaptár
2024. július
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Összes esemény ›

Aktuális információk
Összes hír ›
Főoldal / Hírek / Nemzetiségi Karácsony 2023

Nemzetiségi Karácsony 2023

2023. december 21. csütörtök 11:25

A hagyományoknak megfelelően idén is közös iskolai műsor keretében hangolódtunk karácsonyra. A 10.A és 10.B osztályok, valamint az iskolai kórus tagjai gondoskodtak arról, hogy igazi karácsonyi hangulatban kezdhessük meg a téli szünetet.

Ahogy minden évben, úgy idén is egy német nyelvű betlehemes játékot vittek színpadra diákjaink: ezúttal a vecsési sváb hagyományoknak megfelelően. Érdekesség, hogy a vecsési betlehemes játék összegyűjtése és újbóli felélesztése egyik volt diákunkhoz, Pável Ritához köthető, aki maga is jelen volt az eseményen. Sőt a műsort megelőzően interjú is készült vele, illetve Frühwirth Misi bácsival, akinél talán senki sem ismeri jobban a vecsési németség múltját. Mindez autentikus környezetben, egy igazi sváb konyhában készült, melynek bútorait Újhartyánból szállították fel a mai alkalomra. Itt várta később a vecsési sváb család a „kriszkindli” érkezését is. Emellett külön érdekességet jelentett az eredeti sváb borókafenyő karácsonyfa, amelyet eddig csak a népismeretkönyvekből ismerhettek tanulóink.

Köszönjük az osztályoknak, osztályfőnökeiknek (Sziklainé Leposa Márta és Polgárné Kovács Boglárka) és felkészítő tanáraiknak (Győrfi Zsuzsanna, Surman-Majeczki Martin és Bodonyi Attila) a sok előkészületet és a színvonalas végeredményt!

 

Képgaléria

A képre kattintva további fotók tekinthetők meg...

  
  
© 2020 Német Nemzetiségi Gimnázium és Kollégium / Minden Jog Fenntartva